#40 Babymetal - Gimme chocolate!!

O artyście:
Babymetal to żeński japoński zespół, wykonujący muzykę heavymetalową, w dużej mierze mieszaną z pop'em. W jego skład wchodzą Suzuka "Su-metal" Nakamoto, Yui "Yuimetal" Mizuno oraz Moa "Moametal" Kikuchi. Grupa powstała w 2010 roku i do tej pory wydała 1 płytę "BABYMETAL".

O utworze:
Piosenka jest trzecim utworem na pierwszej i jedynej płycie zespołu i trwa 4 minuty. Muzyka w utworze, szczególnie początek, bardzo mi się spodobały. Z wokalem było gorzej, bo naprawdę nie wiem, czy kojarzone ze słodyczą i delikatnością japońskie kobiety powinny wykonywać utwór heavymetalowy. Mimo wszystko piosenka bardzo dobrze mi się kojarzy i chętnie ją słucham, szczególnie, że jest w języku japońskim, który często jest atrakcyjniejszy od polskiego czy angielskiego. Teledysk specjalnie mnie nie zachwycił, za to też piosenka mniej mi się podoba.

Podsumowanie:
Wydaje mi się, że piosenka wpada w ucho. Dla niektórych denerwujący może być wręcz zabawny śpiew japonek, dlatego ocena będzie niższa, ponieważ i dla mnie wokal tutaj nie pasuje.
Oceniam 3/5.
Gabrysia

1 komentarz :

  1. Nutka niezbyt mi się podoba, ale widać że fajnie tu recenzujesz wszystko.
    Sorry, ze tak rzadko wpadam staram się wbijać często :)
    nosweet-life.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka