#39 Jack White – That Black Bat Licorice
O artyście:
Jack White to amerykański muzyk, wokalista oraz multiinstrumentalista, urodzony 9 lipca 1975 roku w Detroit. Najbardziej znany z roli gitarzysty oraz wokalisty nieistniejącego już rockowego zespołu The White Stripes, który założył razem ze swoją byłą żoną Meg White. W 2012 roku wydał swój pierwszy solowy album zatytułowany Blunderbuss, w 2014 ukazał się drugi solowy album Jacka zatytułowany Lazaretto. Dziesięciokrotny zdobywca nagrody Grammy. Gra również w zespołach The Raconteurs oraz The Dead Weather. Jack White jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych muzyków ostatnich dwóch dekad.

O utworze:
That Black Bat Licorice jest to trzeci singiel z drugiego solowego albumu artysty zatytułowanego Lazaretto. Utwór zwrócił na siebie uwagę teledyskiem wydanym dwa dni temu, który łączy ze sobą interaktywnie trzy różne wersje wideoklipu - Link do piosenki (na youtube wszystkie są zablokowane). Jest to melodyjny, wesoły, przyjemny w odsłuchu rockowy kawałek, lecz kompozycja sama w sobie nie składa się z najbardziej popularnego i najłatwiejszego schematu, który ma na celu trafić do jak największego grona odbiorców (schemat - prosta perkusja, bas, prosty gitarowy riff/kilka akordów na krzyż). Słychać najróżniejsze instrumenty, od trąbki po skrzypce, utwór jest dobrze przemyślany, wszystko jest dopracowane do ostatniego guzika (do czego przyzwyczaiły nas już inne utwory Jacka). Nie jest to kolejna piosenka napisana tylko dla pieniędzy, i słychać to już od pierwszych dźwięków utworu.

Podsumowanie:
Moja subiektywna opinia:
Bardzo mocne 5+/5
Dlaczego?
Wiele osób wie, że wszystko co tworzy Jack White to czysta poezja, wszystko co zagra zamienia się w muzyczny diament, niezależnie czy to w solowej karierze, czy w którymś z jego zespołów. Jego kompozycje są niesamowicie przyjemne w odbiorze i trafiają do wielu odbiorców niezależnie od wieku, a jednocześnie są bardzo dobrze przemyślane i ambitniejsze od większości dzisiejszych rockowych hitów. Nie inaczej jest z That Black Bat Licorice. Jest to zdecydowanie utwór godny polecenia każdemu, niezależnie od gustu muzycznego. Jestem przekonana, że za jakiś czas będzie to hit, nawet w komercyjnych radiach oraz, że piosenka odniesie sukces równy lub nawet większy od singla Lazaretto za którego Jack dostał nagrodę Grammy.

Nina.

2 komentarze :

  1. Świetna piosenka <3

    http://life-adventure-baby.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. zasłużył na Grammy. :)
    http://berry-lifestyle.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka