LubimyCzytać TAG

Witam Was bardzo cieplutko. Za oknem ulewa, pogoda bardzo inspirująca - myślę sobie "Czemu by w końcu nie zrobić na blogu jakiegoś tagu?". I tak oto z pomocą nadszedł LubimyCzytać TAG - jak można się domyślić dotyczy od konta na tym portalu. Mój profil klik.

1. Jaka książka została ostatnio odznaczona jako przeczytana
Ostatnią książką jaką przeczytałam była to "Piąta Fala" autorstwa Ricka Yancey'a.


2. Co obecnie czytasz? 
Zawsze czytam kilka książek naraz - jest to nawyk, którego bardzo nie lubię. Aktualnie próbuję przebrnąć przez: "Hotel New Hampshire" autorstwa Johna Irvinga - czytam tę książkę od wakacji i jakoś tak wyszło, że nie potrafię jej skończyć, "Czarnobylską modlitwę. Kronikę przyszłości" autorstwa Swietłany Aleksjewicz - moje nie skończone wyzwanie bookathonowe, "Mechaniczną Księżniczkę" autorstwa Cassandry Clare oraz "The Rule of Thoughts" autorstwa James'a Dashnera.3. Co ostatnio odznaczyłaś jako chcę przeczytać
Zawsze dodaję masę książek naraz do tej półki, ale ostatnią była to "Niezgodna" autorstwa Veronicy Roth. Aż wstyd przyznać się, że jeszcze nie czytałam tej trylogii. 


4. Co planujesz przeczytać jako następne?
Nigdy nie wiem na co mam ochotę po skończeniu książki. Często robię wyliczankę albo losuję bo nie potrafię się zdecydować na jedną książkę, lecz podejrzewam, że kolejną pozycją po którą sięgnę będzie albo piąty tom "Darów Anioła" albo "On wrócił".


5. Czy używasz systemu gwiazdek?
Oczywiście, jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Bardzo szybko można się dowiedzieć czy warto sięgać po daną pozycję, ponieważ od raz wyświetlana jest średnia ocen i opinie. Sama czuję ogromną satysfakcję gdy ktoś daje plusy mojej ocenie i opinii.

6. Czy bierzesz udział w jakiś tegorocznych challenge'ach?
Brałam udział w zimowej edycji bookathonu, lecz spasowałam po przeczytaniu 2,5 książki i wzięłam się za coś zupełnie innego. Najwidoczniej nie nadaję się do takich wyzwań :)

7. Czy masz swoją listę życzeń na LubimyCzytać.pl?
Nie licząc listy Mikołaja Znaku nie. Zawsze kupuję sama książki, a gdy chcę coś dostać w prezencie mówię wprost to tej osobie. Nie widzę potrzeby posiadania takiej listy.

8. Jaką książkę planujesz kupić jako następną? 
Moja lista książek, które muszę kupić w niedalekiej przyszłości jest przeogromna. Moje zakupy w 90% są spontaniczne, nie jestem w stanie przewidzieć jaką książkę kupię następną. Mogę jedynie strzelać, że możliwe iż będzie to "Miasto Niebiańskiego Ognia", ale szczerze to nie mam zielonego pojęcia.


9. Czy masz ulubione cytaty na LubimyCzytać.pl?
Mam skromną listę ulubionych cytatów, ale nie uzupełniam jej systematycznie. 
"Ach, muzyka[...] To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!" - J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

10. Jacy są twoi ulubieni autorzy na LubimyCzytać.pl? 
Kocham powieści Carlosa Ruiz Zafóna. W gronie moich ulubionych autorów można znaleźć również R.K. Rowling, Moliera czy J.R.R Tolkien, ale oczywiście nie jest to pełna lista. 

11. Czy jesteś w jakiś grupach na LC?
Tak, i to w kilkunastu. Między innymi można mnie znaleźć w grupach: Blogowi Recenzenci czy Gry i zabawy.

 Niestety to już wszystkie pytania tagu. Gorąco zachęcam do wykonywania tagu na swoich blogach i - jeżeli nie macie konta na LC - zajrzenie na tę stronę bo naprawdę warto.

Nina

5 komentarzy :

 1. ciekawy post
  http://www.emptyy-promises.blogspot.com/ ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. super post chyba
  też odpowiem na te pytania u siebie ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam Niezgodną i Mroczne Umysły!

  NOSENSE <- mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Dary Anioła i cała trylogia znajduje się już na moich półeczkach :)

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy post, aż sama wezmę udział w tym TAGu :D
  Życzę weny twórczej i dużo motywacji do czytania książek i prowadzenia bloga :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie: http://ksiazkowyswiatwyobrazni.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka