#43 Warpaint - No Way Out


O artyście:
Warpaint to amerykański zespół powstały w 2004 roku wykonujący psychodeliczny i artystyczny rock. Często nazywany jest „damskim Radiohead„, z powodu podobieństwa brzmienia obu zespołów, lecz w żadnym wypadku nie jest to wada. Warpaint znany jest z tego, że w skład grupy wchodzą tylko kobiety, które w dość krótkim czasie wyrobiły sobie naprawdę pozytywną opinię wśród fanów rocka swoim talentem do tworzenia świetnej muzyki. Do dnia dzisiejszego wydały dwa albumy studyjne.
O utworze:
No Way Out jest to najnowszy singiel Warpaint (razem z I’ll Start Believing). Jest to typowa psychodelia z lekkim duchem rocka progresywnego. Utwór jest bardzo klimatyczny, bardzo w stylu Warpaint, lecz zarazem ukazuje nieco nowe wcielenie zespołu. Dla mnie osobiście ścieżka na jaką wkroczyły dziewczyny jest jak najbardziej na plus. Piosenka jest bardzo chwytliwa i jestem przekonana, że gdyby lepsza  promocja w mediach odniosłabym niezły sukces pomimo tego, że nie jest to utwór typowo mainstreamowy.
Podsumowanie:
Kobietki z Warpaint po prostu wiedzą jak robić doskonałą muzykę, która potrafi zachwycać i porywać duże grono słuchaczy. Gdy ktoś raz usłyszy jakąkolwiek piosenkę tego zespołu na pewno na długo o nim nie zapmoni. Nie inaczej jest z No Way Out. Utwór ten na długo zagości w moim odtwarzaczu, rzadko kiedy jakiś nowy materiał tak mi się podoba.
Moja ocena: 5/5
Nina.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka